• UWAGA RODZICE UCZNIÓW

DOJEŻDŻAJĄCYCH AUTOBUSEM

DO SZKOŁY

Przypominamy, że w związku z zawartą przez Gminę Kosakowo umową o uprawnieniach do bezpłatnych przejazdów, związanych z dowożeniem i odwożeniem dziecka, środkami komunikacyjnymi ZKM Gdynia po terenie gminy Kosakowo na trasie : placówka oświatowa - miejsce zamieszkania - placówka oświatowa, należy zgłosić się do sekretariatu szkoły po wzór oświadczenia lub pobrać ze strony internetowej szkoły.

Przypominam, że bezpłatne przejazdy są możliwe dla opiekuna dziecka, którego droga z domu do przedszkola bądź szkoły przekracza:

- dla dzieci pięcio i sześcio letnich – 3 km

- w przypadku uczniów klas I-IV – 3 km

- w przypadku uczniów klas V-VIII - 4 km

Oświadczenie, trzeba złożyć najpóźniej do 05 WRZEŚNIA 2023 r. do godziny 12:00 w sekretariacie szkoły.

• UWAGA - INFORMACJA O ZMIANACH ORGANIZACYJNYCH W GRUPACH PRZEDSZKOLNYCH

• Z uwagi na rozdzielenie grupy "Rybki" (dzieci 3,4,5 letnie), informujemy o zmianach:

- 4,5 cio latki z grupy "Rybki" - pozostają w tej samej sali

- dzieci trzy letnie z grupy "Rybki" - zostają przeniesione do grupy o nazwie "Kangurki"

- dzieci 6cio letnie z grupy o nazwie "Kangurki" - zostają przeniesione do nowej sali na terenie szkoły "Żyrafki"

• ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO DLA KLAS I - VIII

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się w dniu 04 września 2023 r. na sali gimnastycznej:

1. Godzina 9:00 - klasy V - VIII

2. Godzina 10:00 - klasy II - IV

3. Godzina 11:00 - klasy I - wraz z pasowaniem na ucznia

• Zaświadczenie o egzaminie

• Zaświadczenia o egzaminie ósmoklasisty będą do odbioru w dniu jutrzejszym (06.07.2023 r.) od godziny 08:00 do godziny 14:00. Zaświadczenie może odebrać uczeń lub rodzic.

• Konkurs czytelniczy

• Konkurs „SUPER CZYTELNIK” rozstrzygnięty!!!

Po ośmiu miesiącach zaczytania Konkurs na Super Czytelnika roku szkolnego 2022/2023 został rozstrzygnięty.

W kategorii klas I – III:

I miejsce – Stefania Norka kl. I a

II miejsce – Jagoda Podkościelna kl. II a

III miejsce – Patrycja Korzeniewska kl. I b

W kategorii klas I – III:

I miejsce – Maja Norka kl. V a

II miejsce – Kirył Norka kl.VI a

Zwycięzcom gratuluję, a wszystkim uczestnikom serdecznie dziękuję i zapraszam do wspólnej zabawy w przyszłym roku szkolnym. Udanych wakacji, do zobaczenia.

Hanna Skurczyńska

• Ogłoszenie - mundurki szkolne

• Szanowni Rodzice, zwracamy się z prośbą o przynoszenie do świetlicy mundurków szkolnych, z których Państwa dzieci wyrosły i są za małe. Mundurki w dobrym stanie przekażemy dzieciom, które dołączają do szkoły w trakcie trwania roku szkolnego.

• Rok Mikołaja Kopernika

• Włączając się w ogólnopolskie obchody 550. urodzin Mikołaja Kopernika, uczniowie klas I – III wzięli udział w warsztatach poświęconych wielkiemu Polakowi.

Dzieci zdobywały informacje na temat życia i działalności Mikołaja Kopernika, rozwiązywały quizy, malowały portrety, układały puzzle i zrobiły rakiety. Uczniowie wysłuchali również informacji o sposobach obserwacji nieba przy odpowiednim sprzęcie i o pierwszych zdobywcach kosmosu.

• W języku ukraińskim

• Nasza biblioteka wzbogaciła się w ciekawe, nowe książki dla dzieci w języku ukraińskim i angielskim. Podarowała je Fundacja Powszechnego Czytania w ramach akcji „Książka chroni”. Książki czekają na swoich czytelników. Zapraszam do biblioteki.

Hanna Skurczyńska

• Rekrutacja przedszkole

• Listy dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych są wywieszone na drzwiach wejściowych szkoły/przedszkola. Proszę zapoznać się z listami.  Jeśli dziecko zostało zakwalifikowane, następnym krokiem jest złożenie przez rodzica potwierdzenie woli przyjęcia. Potwierdzenie woli składa się w sekretariacie w godzinach od 7:30 do 15:30 do dnia 20.04.2023 r.  Niepodpisanie potwierdzenia woli przyjęcia we skazanym terminie oznacza rezygnację z miejsca i będzie skutkowało skreśleniem dziecka z listy kandydatów zakwalifikowanych.

• Dzień Marchewki

• Drodzy uczniowie, rodzice, pracownicy szkoły oraz nauczyciele!Dnia 04.04 będziemy obchodzić w naszej szkole 2 święta:-

Dzień Bezdomnych Zwierząt-

Dzień Marchewki

Z tej okazji prosimy o ubranie się na pomarańczowo.Wszystkie osoby chcące pomóc starszym schorowanym psiakom zapraszamy do przygotowania smakołyków w kolorze pomarańczowym oraz ich zakup z kawiarenki samorządowej. Cały dochód zostanie przekazany dla Fundacji Projekt KOSMA Pomagamy Psim Seniorom.

Liczę, że tak jak zawsze wesprzecie nasze akcje.

• KOLOSY 2023

• Dnia 24 marca 2023 uczniowie uczęszczający na szkolne koło turystyczne wraz z Panią Katarzyną Talkowską i Małgorzatą Witkowską wybrali się na 25 Ogólnopolskie Spotkania Podróżników; Żeglarzy i Alpinistów ,,KOLOSY” w Gdyni. Wysłuchali bardzo ciekawych prelekcji znanych podróżników. Na pewno udadzą się za rok z równie wielką przyjemnością

• Wycieczka na Hel

• Wycieczka na Hel zorganizowana z „Pomorskich Żagli Wiedzy”. Wykłady o życiu fok, warsztaty z fizjologii oddychania pod wodą- nie każdy nadaje się na fokę oraz poznanie foczek zamieszkujących Stację Morską na Helu. Młodsze dzieci nauczyły się, jak namalować fokę.

• XI edycja biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych Tropem Wilczym

• 5 marca-Tego dnia w wielu miejscowościach w  kraju i na świecie tysiące biegaczy pokolo nadystans 1963 metrów, aby upamiętnić wszystkich Żołnierzy Niezłomnych.

Każdy uczestnik biegu otrzymał numer startowy, pamiątkową koszulkę, materiały promocyjne, a po przekroczeniu linii mety czekał na niego  okolicznościowy medal oraz ciepły posiłek regeneracyjny w postaci grochówki, kawy i herbaty.

• WITAJ WIOSNO!

• Pani Wiosna przyszła w pięknych kapeluszach. W konkursie plastycznym zorganizowanym przez p.Hanię z biblioteki i p.Emilkę uczniowie klas I – III wykonali fantastyczne kolorowe prace plastyczne.Wszystkim dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

Wyróżnienie: Aniela Kędzior Ia

I miejsce: Lena Węcławik IIb